Založit webové stránky nebo eShop

Medlov - Nové Sady

TJ Medlov – FC Nové Sady 1:2 (0:1)

Medlov, Olomouc – Lídr krajského přeboru z Nových Sadů jel ve středu pro tři body na hřiště Medlova. V zápase vloženého kola však tým trenéra Karla Trnečky neměl snadnou práci a o vítězství 2:1 rozhodl až v samém závěru díky trefě střídajícího Adama Andreeva.

Domácí tým se soustředil na bránění, Nové Sady tak musely hrát do plných, což na nerovném medlovském fotbalovém hřišti nebylo pro technické mužstvo snadným úkolem. „První faktor, který nám nevyhovoval, bylo hrozné hřiště. Tam se nedá hrát ani kombinovat," upozornil trenér Nových Sadů Karel Trnečka. „Kombinačně jsme se těžko prosazovali," musel uznat zkušený kouč.

Hosté tvořili hru, jenže dlouho ne a ne skórovat. Kanonýr Vilém Papica nastřelil břevno a do velké šance se dostal i Dvorský.

„Soupeř byl jednoznačně lepší a fotbalovější po všech stránkách. Sice nás přehrávali, ale šancí moc neměli," komentoval vývoj v první půli trenér Medlova Miroslav Večeřa.

První gól nakonec padl ještě v závěru poločasu a byl dost kuriózní. Kopp centroval z brankové čáry do ohně po zemi a medlovský brankář Zmund udělal velkou chybu. „Balon mu skočil na drnu, odrazilo se mu to do ramena a sám si to vrazil do sítě," popsal nešťastný moment trenér Medlova.

Ve druhém poločase však domácí fotbalisté výrazně přidali a začali víc kombinovat. „Hráče jsem o poločase trošku zdusil a pak jsme začali bojovat, dali jsme do toho srdíčko a soupeře jsme tak potrápili," pochvaloval si zlepšení trenér Večeřa.

Domácí sice moc šancí neměli, ale v 70. minutě po standardní situaci z levé strany se dočkali vyrovnání. A znovu to byl kuriózní gól, po kterém neměl brankář čisté svědomí. Zbořil na čáře neudržel pokus Vašíčka a bylo to rázem 1:1.

Domácí už v závěru nikam nespěchali a čekali na ukončení zápasu. Remízový stav jim však nevydržel. Škoda nabídl míč Andreevovi, který pět minut před koncem zařídil výhru Nových Sadů 2:1. „Bylo to pro nás těžké, že jsme nebyli schopní dát gól a hrát naši hru. Výhra je ale zasloužená," zhodnotil utkání trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

Medlovský lodivod přiznal, že by si tým soupeře zasloužil i lepší soutěž než krajský přebor. „Nové Sady jednoznačně v této soutěži nemají co dělat. Ti nás jednoznačně přehrávají po všech stránkách," konstatoval trenér Medlova Miroslav Večeřa.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Branky: 70. Vašíček – 45. Zmund vl., 85. Andreev. Rozhodčí: Jelínek – Polanský, Slota.

Medlov: Zmund – Klos, Vašíček, Müller, Rozsypal – Kasal, Chudáček, Skopal (83. Obíral), Okrouhlý, Svačina (75. Pospíšil) – Vytřísal (60. Havlíček). Trenér: Miroslav Večeřa.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Navrátil, Vacek, Hodis (75. Blaha) – Dvořák, Škoda – Dvorský (75. Andreev), Papica, Alexa (60. Maliňák) – Režný. Trenér: Karel Trnečka.