Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Medlov - Litovel

TJ Medlov – TJ Tatran Litovel 0:0

Medlov, Litovel – Fotbalisté Medlova a Litovle se rozešli v krajském přeboru smírně. V utkání branka nepadla, že by ale duel nabídl nudnou podívanou, se rozhodně říct nedalo.

 
 
 

„Byl to takový bojovný zápas na těžkém terénu. Začátek jsme měli vcelku dobrý a měli jsme i šance, ale nedali jsme je. Je to naše slabina," posteskl si medlovský kouč Miroslav Večeřa.

Už po sedmi minutách si mále srazil centrovaný míč do vlastní branky litovelský obránce Otava, na poslední chvíli ale zasáhl gólman Nakládal, který míč senzačně vyškrábl na roh.

Další gólovku už si Medlovští vypracovali sami. Klabačka ale po přihrávce Obírala hlavou těsně minul.

Na opačné straně zakončil slabě slibný průnik nejlepší litovelský střelec Dragon, a brzy musel nuceně střídat kvůli bolavým tříslům.

Dobrou šanci měl po chybě domácího brankáře Zmunda ještě Dokoupil, jeho oblouček z třiceti metrů ale nebyl přesný.

Poté se proti střele Klabačky ve čtyřiatřicáté minutě znovu zaskvěl Vojtěch Nakládal, když na něj domácí útočník po Miklánkově promáchnutí postupoval zprava sám a střílel nebezpečně k tyči.

Strážce litovelské svatyně si na sklonku první půle poradil i s hlavičkou Svačiny a proto se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Ten se po změně stran nepodařilo zvrátit ani Okrouhlému, jehož střílený centr z volného kopu líznul pravou tyč.

Oba celky sice měly ve druhém poločase k dispozici dostatek standardních situací, jenže po těch se početná divácká kulisa spolu s místním úspěšným rodákem Tomášem Zahradníčkem gólu také nedočkala.

Blízko byl litovelský stoper Marek Krátký, jehož gólovou hlavičku skvěle zlikvidoval Zmund.

Domácí mohli rozhodnout dvě minuty před koncem. Michal Svačina se řítil osamocen na Nakládala, který však jeho přízemní ránu perfektním rozštěpem vyrazil. Obě mužstva si tedy nakonec body rozdělila.

„Druhou půli se oba týmy trochu srovnaly, ale s fotbalem to nemělo nic společného. Herně to bylo slabé, ale bylo to bojovné. Šlo o takové místní derby, na šance jsme sice vyhráli, ale na góly ne. Aspoň, že máme bod," řekl smířeně trenér Medlova Miroslav Večeřa.

Litovelský trenér Petr Mrázek považoval remízu za zaslouženou.

„Byl to velice těžký a bojovný zápas z obou stran. Hřiště bylo malé a měkké, takže o nějaké velké fotbalovosti a kombinačních akcích to nebylo. Spíš šlo o nakopávané balony, dobrý presink, atak, a prostě o to, kdo se z centrovaných míčů prosadí. Domácí tam měli poměrně dost závarů, ale na druhou stranu my jsme si také vytvořili dost šancí, takže pro diváky to byl napínavý duel," pravil litovelský kormidelník.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozhodčí: Vojáček – Polanský, Běhal. ŽK: Rozsypal, Chudáček, Klabačka – Kvapil, Dokoupil.Diváci: 170.

Medlov: Zmund – Klos, Müller, Vašíček, Rozsypal – Kasal (81. Demeter), Chudáček, Okrouhlý, Obíral (57. Vytřísal) – Klabačka, Svačina. Trenér: Miroslav Večeřa.

Litovel: Nakládal – Otava, Krátký, Miklánek, Kvapil – Schön, Dokoupil, Jaroš, Šilberský – Dragon (27. Kučera), Navrátil. Trenér: Petr Mrázek.

 


TOPlist